P-Grupa Dyskusyjna AND

Środki pielęgnacyjne dla dzieci

Home  /  Kosmetyki  /  Środki pielęgnacyjne dla dzieci

Dziecięca skóra jest bardzo delikatna, drażliwa, nie zawiera odpowiedniej ilości gruczołów łojowych, dlatego też jest bardzo narażona na podrażnienia i dolegliwości. Wymaga zatem zwiększonej opieki i stosowania odpowiednich środków, które dobrze ją ochronią, a jednocześnie zapewnią pielęgnację i oczyszczą z niepożądanych substancji. Takie funkcje doskonale spełniają kosmetyki dla niemowląt produkowane przez firmę Johnson”s Baby. Wszystkie produkty znajdujące się w asortymencie tego producenta są opracowanie specjalnie dla skóry dzieci i są dla nich w pełni bezpieczne, co zostało potwierdzone w badaniach klinicznych. Produkty Johnson”s Baby występują w kilku kategoriach, dotyczących wszystkich czynności, jakie mają zapewnić skórze dziecka ochronę i nawilżenie.

Kosmetyki dla niemowląt

Wśród tych produktów znaleźć można przede wszystkim kosmetyki dla niemowląt, które muszą być stosowane podczas kąpieli oraz mycia. Są to między innymi mydła w płynie, płyny do kąpieli i mycia ciała. Ich zadaniem jest usuwanie wszelkich zabrudzeń oraz bakterii ze skóry, nie powodując przy tym jej podrażnień. Mydła i płyny stworzone przez Johnson”s Baby zawierają wyłącznie naturalne składniki, wzbogacane dodatkowo miodem czy wyciągiem z zielonej herbaty. Są to produkty hipoalergiczne, co oznacza, że nie powodują alergii i uczuleń. Podczas kąpieli są też stosowane płyny do mycia ciała i włosów. Są one przydatne przy myciu włosów dziecka, gdyż dzięki zastosowanej formule No More Tears, nie podrażniają ich i są dla nich łagodne. Oprócz kąpieli i usuwania zabrudzeń z ciała dziecka ważna jest również odpowiednia pielęgnacja przy przewijaniu. Do tego celu znakomicie nadają się chusteczki oczyszczające. Są one na tyle łagodne, że mogą być używane nie tylko przy oczyszczaniu ciała, ale też okolic oczu. Chusteczki są szczególnie przydatne podczas podróży, spacerów czy wizyt u przyjaciół lub lekarza, kiedy nie ma możliwości zastosowania wody lub mydła.

Kosmetyki dla noworodk�w

Stosowanie pieluch może powodować odparzenia, dlatego rodzice powinni używać również kremy im zapobiegające. Kremy przeciw odparzeniom pochodzące od firmy Jonhson”s Baby gwarantują komfort już po pierwszym ich użyciu. Zabezpieczają one skórę przeciw podrażnieniom oraz tworzą naturalną warstwę ochronną na skórze. Zawierają one też substancje, które szybko regenerują naskórek. Kosmetyki dla niemowląt, które powinny być wykorzystywane przez rodziców, to również natłuszczające oliwki. Ich zadaniem jest zatrzymywanie wilgoci przed jej utratą, a także zmiękczanie naskórka. Jest przydatna zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia dziecka, gdyż wówczas skóra jest bardzo sucha i szczególnie podatna na wszelkie podrażnienia. Oliwki występują w kilku wariantach, między innymi w formie sprayu oraz żelu, a dzięki takiej postaci są bardzo łatwe w dozowaniu. Inną kategorię dziecięcych kosmetyków stanowią szampony niezbędne przy myciu włosów. Nie zawierają one konserwantów oraz środków drażniących, a są za to wzbogacane wyciągami z rumianku czy też lawendy. Dzięki temu mają orzeźwiający aromat, a przy tym świetnie nadają się do pielęgnacji włosów jasnych i do nadawania im połysku.

http://www.johnsonsbaby.com.pl/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *