P-Grupa Dyskusyjna AND

Skuteczne sposoby na zdrowe zęby

Home  /  Porady  /  Skuteczne sposoby na zdrowe zęby

Aby poprawić stan naszej jamy ustnej, powinniśmy w pierwszej kolejności pozbyć się negatywnych nawyków: częste żucie gumy, podjadanie między posiłkami czy jedzenie niezdrowej żywności w barach szybkiej obsługi, odbija się na zdrowiu naszych zębów. Poprawna higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty u stomatologa są najlepszą odpowiedzią na problemy z dziąsłami, zębami oraz wyeliminowanie groźniejszych zakażeń całego organizmu.

Zdrowe zęby wymagają systematycznego i dokładnego szczotkowania, to zmniejsza ilość gromadzącego się na nich osadu oraz kamienia nazębnego, które są przecież najczęstszą przyczyną chorób jamy ustnej. Zęby powinniśmy precyzyjnie szczotkować po każdym posiłku przez co najmniej trzy minuty. Warto wybierać szczoteczki o miękkim bądź średnio utwardzonym włosiu, wówczas nie dopuszczamy do uszkodzeń w obrębie dziąseł, bolesnych i wywołujących krwawienie.

Kompleksowe i profesjonalne dbanie o zęby wymaga także właściwego doboru pasty, na rynku znajdziemy dziesiątki marek, jednak warto postawić na takie, które w swoim składzie zawierają fluor. Wymieniona substancja remineralizuje szkliwo, nie dopuszczając do powstawania próchnicy. Niezwykle istotna jest także prawidłowa metoda szczotkowania, zdrowe zęby wymagają dokładnego czyszczenia każdego z nich, ruchem okrężnym, z odpowiednią delikatnością i intensywnością. Prawidłowe dbanie o zęby wymaga także codziennego stosowania (najlepiej rano i wieczorem) nici dentystycznych oraz profesjonalnych płynów do płukania jamy ustnej.

www.listerine.pl/goodtoknow/tip3


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *