P-Grupa Dyskusyjna AND

Jak zaradzić problemowi suchych stóp?

Home  /  Kosmetyki  /  Jak zaradzić problemowi suchych stóp?

Wiele osób boryka się z suchymi stopami, a co za tym idzie łamiącymi się paznokciami i zrogowaciałymi piętami. Warto się zastanowić, co przyczynia się do powstawania tego problemu. Tylko właściwa pielęgnacja stóp jest w stanie doprowadzić je do porządku i sprawić, że problem nie będzie nas już nigdy więcej dotyczył. Ważne, żeby we wszystkich działaniach być systematycznym i dowiedzieć się, czym jest prawidłowa pielęgnacja stóp.

http://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-stop/


 

Zaczynamy od podstaw. Wygodne obuwie, które nie uciska stóp to klucz do sukcesu. Szczególnie ważne jest to dla osób ze schorzeniami, na przykład z cukrzycą. Buty to inwestycja w nasze zdrowie – nie oszczędzajmy na nich. Stopy noszą nas przez całe życie, więc zasługują na odrobinę luksusu. Unikajmy przemaczania butów i narażania stóp na gwałtowne zmiany temperatur. Szczególnie istotne jest to jesienią czy zimą. Możemy wtedy wybrać buty troszeczkę większe, żeby nie utrudniały przepływu krwi. Ważne też, żeby miały grubszą podeszwę, która stanowi ochronę przed chłodem idącym od podłoża. W razie potrzeby możemy się też wesprzeć wkładkami filcowymi lub termicznymi, które pomogą utrzymać suchość i ciepło. Gdy nie zatroszczymy się o to, grozi nam odmrożenie, które powoduje pieczenie i szczypanie.

Jeśli już zadbamy o odpowiednią ochronę dla stóp, jesteśmy w stanie przejść do bardziej zaawansowanej pielęgnacji skóry. Także zaczynamy.

Najistotniejsze jest dbanie o nawilżanie skóry. Zdrowa, miękka skóra powoduje, że czujemy się komfortowo. Jednak jak to zrobić? Trzeba podjąć kilka kroków. Rozpoczynamy od oczyszczania stóp. Powinniśmy je myć dokładnie, również między palcami, jednak unikać gwałtownego pocierania, które może się przyczynić do powstawania grzybicy lub ranek. Raz na jakiś czas warto zrobić stopom domowe SPA – wymoczyć je w wodzie z solą kosmetyczną. Kolejnym etapem jest dobrze wykonany peeling. Ma on za zadanie usunąć martwy naskórek, a co za tym idzie – odświeżyć stopy i usnąć zanieczyszczenia. Dzięki niemu poprawia się też krążenie, gdyż drobinki masują naszą skórę i pobudzają krew. Peeling to także doskonałe przygotowanie stóp do nawilżenia. Dzięki niemu substancje odżywcze mają większą szansę odpowiednio zadziałać. Stopa jest bowiem gładka i gotowa na przyjęcie substancji odżywczych.

I w tym momencie przechodzimy do sedna, jakim jest nawilżanie skóry. Stopy, o które dbamy systematycznie, aż się proszą o odpowiednie, bogate kremy. Na rynku mamy wiele produktów, spośród których na pewno uda nam się wybrać wartościowy. Formuła Norweska Neutrogeny przoduje, jeśli chodzi o skuteczne nawilżenie. Krem przeznaczony do suchych stóp radzi sobie z problemem błyskawicznie. Łatwo się wchłania, nie pozostawia tłustej powłoki, która powoduje dyskomfort, i pozostawia skórę aksamitną. Krem do suchych stóp przynosi ulgę i relaksuje stopy. Sprawia, że naskórek się regeneruje, a stopy są wypoczęte. Napięta, przesuszona skóra, to nic przyjemnego, stosowanie kremu powinno stać się naszym nawykiem. Zabiegi pielęgnacyjne na stopy najlepiej wykonywać wieczorem.

Musimy pamiętać o tym, że kosmetykami nie zdziałamy wszystkiego. Jest to największa pomoc w ostatnim etapie pielęgnacji. Jednak, żeby zadziałała ona prawidłowo, trzeba wiedzieć, co szkodzi stopom, a co przynosi im ukojenie. Teraz już to wiemy, dlatego najlepiej wprowadzić nowe zasady pielęgnacyjne od już! Zbliżające się lato zawsze motywuje do dbania o stopy, w końcu każdy chce mieć estetycznie wyglądające w sandałach stopy. Warto jednak poświęcać im czas przez cały rok!

Nawilżanie skóry

2016-03-10

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *